Menu

Szczególnie polecane obiekty

Karwia-Ostrowo

Lista promowanych ofert

Lista ofert


Karwia-Ostrowo – noclegi nad morzem

Nie wiesz, gdzie w tym roku spędzić wakacje? Zastanawiasz się, które miejsce najlepiej się sprawdzi? W takim razie koniecznie sprawdź oferty na tej stronie i już teraz zaplanuj wyjątkowe wczasy. Ostrowo i Karwia to wyjątkowe, nadmorskie miejscowości, które wręcz trzeba zobaczyć! Na pewno Ci się tam spodoba. Portal e-nadmorzem.net.pl pomoże Ci znaleźć komfortowe noclegi.
 
Ostrowo nad Morzem Bałtyckim to niewielka wieś mieszcząca się w okolicach Władysławowa. Warto wiedzieć, że archeologiczne badania dowodzą, iż jeszcze w epoce mezolitu na terenie Ostrowa znajdowało się obozowisko, z kolei w neolicie osada otwarta. Miejscowość została wspomniana w pismach z 1381 roku. W 1552 roku król Zygmunt August nadał wiosce prawo do połowu ryb. Obszar wsi zamieszkuje około pół tysiąca ludzi.
 
Karwia to również wieś nadmorska i zamieszkuje ją około tysiąc osób. Wyróżnia się między innymi szerokimi plażami, których długość wynosi trzy kilometry. Pierwszy raz o Karwi wspomniano w 1274 roku, kiedy była osadą rybacką. Przez wiele lat miejscowość borykała się z wylewami Morza Bałtyckiego. Szczególną datą jest rok 1773, kiedy wieś została całkowicie zalana. Dopiero w pierwszej połowie dwudziestego wieku wybudowano tamę zabezpieczającą przed kolejnymi takimi zdarzeniami.
 

Wyjątkowe wczasy – Ostrowo-Karwia. Co warto zobaczyć?

 
Jedną z największych atrakcji w Ostrowie jest plaża. Nie wygląda wyjątkowo w porównaniu z innymi nadmorskimi miejscowościami, jednak cechuje ją spokój. Nawet w środku lata nie jest zatłoczona, dlatego wszyscy ludzie, ceniący sobie prywatność, powinni odwiedzić tę wioskę. Należy jednak zaznaczyć, że by do plaży dojść, należy od zabudowań przejść około kilometr. 
 
Karwia również posiada wspaniałą plażę, jednak nieraz w sezonie bywa przeludniona. Będąc w tej miejscowości koniecznie trzeba zobaczyć Rezerwat Bielawskie Wrota, który znajduje się w sporej odległości od zabudowań, dlatego można tam również cieszyć się spokojem. Ciekawy jest także Nadmorski Park Krajobrazowy, oraz liczne szlaki piesze. Co więcej, w okolicznych miejscowościach również nie brakuje wyjątkowych atrakcji. Można na przykład wybrać się na tor gokartów do Władysławowa, zwiedzić Muzeum Motyli. Niedaleko znajduje się też słynna Latarnia Rozewie, wybudowana w 1822 roku. 
 

Ostrowo-Karwia – kwatery blisko morza

 
Na naszej stronie znajdziesz wiele ofert  kwater w opisywanych miejscowościach. To przede wszystkim bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie będziesz musiał błądzić po różnych stronach internetowych – zobaczysz wszystko w jednym miejscu! Wszystkim żądnym spokoju osobom polecamy domki nad morzem w Ostrowie, w których na pewno znajdziesz odrobinę prywatności, która przyda się szczególnie w sezonie, kiedy nadmorskie miejscowości pełne są turystów. Serdecznie polecamy Ostrowo! Noclegi nad morzem w Karwi również dają pełen komfort, jednak należy wiedzieć, że tam będzie znacznie więcej turystów. 
 
Nasz portal zawiera ciekawe informacje na temat noclegów regionie Ostrowo, Karwia. Wolne pokoje znajdziesz klikając w poszczególne oferty. To nie wszystko, informujemy o odległości od morza z konkretnego obiektu, a także o pobliskich atrakcjach. Każda oferta zaopatrzona jest także  w zdjęcia, które na pewno ułatwią Ci wybór. Zależy nam na Twoim komforcie, dlatego sprawdzamy obiekty dostępne na portalu. Już teraz zaplanuj wyjątkowe wczasy w Ostrowie i Karwi nad morzem.