Menu

Szczególnie polecane obiekty

Karwia

Lista promowanych ofert

Lista ofert


Karwia – noclegi blisko morza

Wyjazd na wakacje jest niewątpliwie ekscytującym przeżyciem, na które wyczekuje się długie miesiące pracy. Z wielu propozycji na miejsce spędzenia wczasów, szczególnie atrakcyjne jest wybrzeże. Spośród natomiast ciekawych nadmorskich miejscowości, wyjątkowo warta uwagi jest Karwia. Noclegi znajdziesz korzystając z portalu e-nadmorzem.net.pl!
 
Miasto Karwia zostało założone w 1274 roku. Mieszkańcy miejscowości trudnili się wtedy rybołówstwem, a na terenie miejscowości osiedlili się Holendrzy. Położenie geograficzne wioski sprawiło, że była ona często narażona na powodzie spowodowane wylewaniem morza, co w 1773 roku doprowadziło do całkowitego zalania miejscowości. Dopiero w okolicach połowy dwudziestego wieku władze postanowiły wybudować tamę typu holenderskiego, która uniemożliwiła późniejsze, podobne katastrofy. Dzisiaj wioska ma charakter letniskowy i w przeciwieństwie do innych nadmorskich miejscowości, odznacza się spokojną atmosferą.
 

Karwia – atrakcje turystyczne

 
Główną atrakcją tej miejscowości jest plaża, wyjątkowo spokojna w porównaniu chociażby z okolicznym Władysławowem. Można jednak pozwolić sobie na większą aktywność w wiosce Karwia. Atrakcje dla dzieci to na przykład obecność wielu ścieżek rowerowych, strusia farma w pobliskim Ostrowie itd.
 

Karwia – tanie  noclegi

 
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego portalu. Z łatwością znajdziesz tanie noclegi w Karwi, idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań. Przeżyj niesamowite wakacje!