Menu

Szczególnie polecane obiekty

Dąbki

Lista promowanych ofert

Lista ofert


Noclegi w Dąbkach

Chcesz w tym roku wybrać się na wyjątkowe wakacje? Zastanawiasz się, gdzie najlepiej wypoczniesz? Idealnym pomysłem jest wyjazd nad morze w naszym kraju, gdzie zobaczysz wspaniałe widoki. Spośród wielu nadmorskich miejscowości wyjątkowo polecamy Dąbki. Noclegi blisko morza znajdziesz na naszym portalu! Zaufaj e-nadmorzem.net.pl i zaplanuj wspaniałe wczasy nad Bałtykiem! 
 
Dąbki to wieś uzdrowiskowa znajdująca się w województwie zachodniopomorskim, w okolicy Darłowa. Pierwsze wzmianki na temat wioski pochodzą z 1493 roku. W XVIII wieku miejscowość zamieszkiwało około 250 osób i od tamtego czasu liczba ta znacznie nie wzrosła. Mieszkańcy utrzymywali się głównie z rybołówstwa. Nie można zapominać, że od 2007 roku miejscowość ma status uzdrowiska. Do 1945 roku wioska nazywała się Neuwasser.
 
Wczasy nad morzem w Dąbkach to świetna propozycja. Dlaczego? Wioska jest położona w klimacie nadmorskim, który doskonale wpływa na ludzki organizm. Szczególnie na drogi oddechowe, pomaga również alergikom. Przez bliskość natury, obecność w miejscowości sprzyja leczeniu wielu dolegliwości. Powietrze tam jest bowiem czyste, wilgotne i chłodne. Nie bez powodu tak wiele osób co roku odwiedza wieś Dąbki głównie ze względu na swoje zdrowie. Nie można zapominać też o tym, że przebywanie nad morzem to świetna okazja do „łapania” promieni słonecznych. Dlaczego to tak istotne? Słońce stymuluje organizm do produkcji witaminy D3, która jest szczególnie istotna dla organizmu, zwłaszcza dzieci. 
 

Dąbki – atrakcje turystyczne

 
W Dąbkach można liczyć na dość szeroki obszar pokryty piaskiem, odwiedzany przez turystów jednak nie aż tak często, co zapewnia większy spokój, niż w chociażby okolicznym Darłowie. Poza tym, szczególnie warto wybrać się nad jezioro Bukowo, które jest rajem dla wędkarzy. Co więcej, przy akwenie znajduje się port pozwalający na zacumowanie jachtu i innego rodzaju łodzi. Bardzo dobrym pomysłem jest odwiedzenie stadniny w okolicznym Bobolinie. Tam również znajdują się zabytkowe bunkry, stanowiące pozostałości po drugiej wojnie światowej. Poleca się także odwiedzenie Darłowa, będącego historycznym miastem, pełnym ciekawych atrakcji.
 

Dąbki – atrakcje dla dzieci

 
W Dąbkach i okolicach można robić wiele fascynujących rzeczy. Dzieci szczególnie docenią park linowy oraz aquapark w Darłówku. Dobrym pomysłem jest też wynajęcie wycieczkowego rejsu po jeziorze Bukowo. Warto też zobaczyć liczne latarnie morskie w okolicy.
 

Dąbki – noclegi dzięki e-nadmorzem.net.pl

 
Na naszym portalu znajdziesz ciekawe oferty noclegowe w miejscowości Dąbki, m.in.: ośrodki wczasowe, pensjonaty, domki i wiele innych obiektów. Znajdziesz zarówno tanie noclegi w Dąbkach, jak i wysokiej jakości hotele.
 
Szczególnie polecane w Dąbkach noclegi to domki wczasowe, zwłaszcza dla rodzin. Oferują bowiem prywatność i swobodę, która szczególnie potrzebna jest najmłodszym.